Jokić blizu tripl dabla, Kari išao do 50 (VIDEO)

Tim Lebrona Džejmsa pobijedio je Tim Kevina Durenta na ovogodišnjem Ol-Staru 163:160.

NBA Ol-Star se ove godine održava u Klivlendu i ekipe su podeljene na Tim Lebron i Tim Durent.

Srpski centar Nikola Jokić, inače aktuelni MVP lige, igrao je u ekipi Lebrona Džejmsa i to u startnoj postavi i bio jedan od zaslužnijih za pobjedu. Stef Kari je bio apsolutni hit ovogodišnjeg Ol-Stara u Klivlendu, pa je s punim pravom ponio priznanje MVP utakmice.

Oborio je rekord po broju pogođenih šuteva, pogođenih trojki i umalo postignutih poena na utakmici.

Sa 50 poena, 16 trojki i 5 skokova. Entoni Dejvis je jedini koji ima više poena od Karija na Ol-Star utakmici.

Što se tiče srpskog centra Nikole Jokića, on je sjajno otvorio utakmicu, već u prvom kvartalu je imao po pet poena i skokova. Meč je završio sa 10 poena, 9 skokova i 8 asistencija, pa mu je za tripl-dabl nedostajalo malo.

Kada pogledamo tok utakmice, sve je bilo ludo i spektakularno, a Tim Lebrona je prvu četvrtinu dobio sa 47:45 na krilima Nikole Jokića i Stefa Karija, da bi Durentov tim “pokazao zube” u drugoj četvrtini.

Kari je u ovom dijelu susreta imao već osam trojki što je bio rekord za poluvrijeme, ali su spektakularna zakucavanja Dža Morenta ipak obilježila ovaj dio meča, pa smo na poluvrijeme otišli sa prednošću Durentovog tima 49:46. Džoel Embid je igrao fantastično tokom čitave utakmice i nema sumnje da bi on bio MVP da je Durentov tim odnio pobjedu.

Treća čevrtina je odigrana tako da su sve oči bile uprte u Stefa Karija, a on se publici odužio sa vjerovali ili ne sedam pogođenih trojki u četvrtini uz apsolutni rekord jer je to bilo ukupno 15.

Pogađao je Kari odakle je želio, ali Embid i ekipa nisu kaskali pa se treći period završio rezultatom 45:45 i posljednja četvrtina se prema novim pravilima igrala do 163 poena. Imali su Lebronovi igrači momentum, a Kari je upropastio nekoliko posjeda jureći rekord. Nikola Jokić u momentima kada se lomilo nije igrao, a njegovo mjesto je zauzeo Džeret Alen i uopšte nije odigrao loše.

To mi se sviđa. Navijao sam sa klupe i da budem iskren, bio sam nervozan”, objasnio je Jokić situaciju.

Pobjedu Lebronovom timu je donio niko drugi do Lebron Džejms, šutem za dva u posljednjem napadu.

Dakle, Stef Kari sa 50 poena najefikasniji, a 30 je dodao Janis Adetokumbo uz 12 skokova, 24 poena je postigao Lebron Džejms uz 8 asistencija. Nikola Jokić 10 poena, 9 skokova, 8 asistencija, 10 poena Derozan i 10 Džeret Alen.

Na drugoj strani, 36 poena i 10 skokova Džoela Embida, 20 poena Devina Bukera, 18 Lamela Bola, 17 Dežonte Mareja i 13 Trea Janga uz 10 asistencija.

B92/foto:denver nuggets