Bogdan malo za Španiju, koja je SRBIJU poslala na Argentinu

Prvi poraz košarkaša Srbije.

Španija je u borbi za prvo mjesto u J grupi pobijedila Srbiju 81:69 (13:20,32:17,22:19,14:13) i u četvrtfinalu ide na Poljsku, dok će Srbije za rivala imati selekciju Argentine.

Srbija je dobro počela meč i u prvoj četvrtini igrala svoju igru i imala sedam poena prednosti nakon prvih 10 minuta igre. U drugoj sleektor Španije je spremio par minijatura, njegova selekcija je mijenjala odbranu (igrali dvije vrste zone) i izbacili su Srbiju iz ritma, zaigrali su agresivno u odbrani, sjajno presjecali pasove Srbije i ubrzo preokrenuli rezultat i na poluvrijeme su otišli sa prednošću (45:37).

U nastavku ista slika u selekciji Srbije jedini raspoložen Bogdan Bogdanović, a kada je nakon tehničke greške isključen Nikola Jokić bilo je jasno da treba puno snage za preokret, koji se nije desio. Jokić je u provm poluvremenu zaradio nesportsku, a nakon reakcije i čini se faula nad njim, koji nije dosuđen prigovorio je sudijama i nakon tehničke je isljučen.

U posljednoj četvrtini Srbija je uz Bogdanovića dobila Raduljicu i Micića, ali nije bilo snage za preokret, Španci i kada bi promašivali proradio je ofanzivni skok i na kraju čista pobjeda.

U pobjedničkom sastavu Riki Rubio je dao 19, Viktor Klaver 14, Mark Gasol 11 poena.

Na drugoj strani jedini dvocifreni Bogdan Bogdanović sa 26 poena i 10 skokova.