Janis Sferopulos: Najbolji napad u Evroligi sveli smo na samo 72 poena

Janis Sferopulos

Janis Sferopulos govorio je poslije pobjede protiv Partizana u 19. kolu Evrolige.

Poslije dva poraza u derbijima, grčki trener je prvi put došao do pobjede protiv najvećeg rivala. Crvena zvezda je odigrala fantastičan meč i na kraju ubjedljivo slavila 88:72.

“Želim čestitati svojim igračima na ovoj pobjedi i posebno na načinu na koji su odigrali prvo poluvrijeme. To je upravo ono što sam vjerovao da možemo prikazati kako ofanzivno, tako i defanzivno. Mislim da je bio veoma važno da odigramo dobru odbranu. Najbolji napad u Evroligi sveli smo na samo 72 poena.

U napadu smo imali dobar protok lopte, znali gdje želimo napadati. Veoma je važno što je šest igrača imalo dvocifren poenterski učinak uz 21 asistenciju. To je nivo koji je neophodan da bi se pobijedio derbi. Zadovoljan sam pristupom, ova pobjeda pripada svima”, rekao je Janis Sferopulos i nastavio:

U drugom poluvremenu je Partizan pokušao odreagovati i vratiti se. Istopili su razliku, ali kontrolisali smo cijelu utakmicu i veoma je važan način na koji smo meč priveli kraju. Zbog toga posebno još jednom želim čestitati svojim igračima. Ne možemo gledati predaleko, samo do sljedeće utakmice. To je za manje od 48 sati protiv Cedevita Olimpije.

Posljednje i veoma važno, želim se zahvatiti navijačima, bili su nevjerovatni. Dali su nam veliku energiju i pomogli su timu kao naš šesti igrač. Zaista sam srećan što smo zajedno ostvarili ovu pobjedu, kao poklon njima”.

Nikola Topić i Džoel Bolomboj su se požalili na povrede.

“Još uvijek ne znamo ništa, otišli su sad u bolnicu da odrade magnet, pa ćemo onda znati više.”