Crvena zvezda pregazila Partizan: Ni D od derbija

Bruno Kaboklo

Crvena zvezda je u 19. kolu Evrolige kao domaćin pregazila Partizan 88:72.

Odlično je Zvezda ušla u meč, odigrala sjajnu odbranu onda su počeli da pogađaju i teže šuteve, razigrao ih je Miloš Teodosić, lopta je sjajno išla u napadu i veoma brzo su otišli na ozbiljnu prednost koja je na poluvremenu iznosila nedostižnih 50:29.

Zvezda je u prvom dijelu imala 15 asistencija naspram samo dvije Partizana, koji je imao devet izgubljenih lopti. Domaći tim je ubacio sedam trojki, a gosti samo dvije.

U nastavku je tim Janisa Sferopulosa rutinski održao prednost i upisao osmu pobjedu, dok je Partizan doživio deveti poraz. Prišli su gosti na devet poena minusa i imali šut za tri koji je promašio Kevin Panter, na drugoj strani trojku je dao Rokas Giedraitis i stavio tačku na meč.

U pobjedničkom timu Nemanja Nedović 16, Fredi Gilespi i Rokas Giedraitis po 14, Miloš Teodosić 13, Adam Hanga 11, Jago Dos Santos 10 poena. Na drugoj strani Kevin Panter 17, Pi Džej Doužer 12, Džejms Naneli i Frenk Kaminski po 11, Bruno Kaboklo 10 poena.