Italija opet kobna po Srbiju

Jokić

foto.FIBA

Košarkaši Srbije u osmini finala završili nastup na Evropskom prvenstvu.

Italija je slavila pobjedu 86:94 (28:20,23:25,17:21,18:28) do koje su došli boljom igrom u drugom poluvremenu i sjajnim šutem za tri poena.

Srbija je odlično počela meč. Veoma brzo su došli do dvocifrene prednosti. Italijani nisu imali rješenja za Nikolu Jokića, koji je dao 19 poena u prvom poluvremenu, i činilo se da utakmica ide u jednom smjeru.

Ipak u drugoj četvrtini mnogo bolja igra Italije, prije svega imali su bolje procente šuta za tri poena i prišli su u jednom momentu na tri poena minusa. Ipak Micić je odgovorio trojkom i na poluvrijeme se otišlo sa prednošću Srbije 51:45.

Srbija drugo poluvrijeme počinje trojkom Kalinića i opet imaju osjetniju prednost 54:45. Pa pogađa i Jokić za tri i Srbija vodi 57:47. Na drugoj strani Italija opet uzvraća i poslije trojke Fontekije je 59:55. Srbija je u trećoj četvrtini ušla u jurnjavu po trenu, gdje su se napadi brzo završavali, a ta igra više odogovara timu Đanmarka Poceka, koji je sredinom treće četvrtine dobio drugu tehničku i morao je da napusti teren. Prilikom izlaska pozdravio se sa svima sa svoje klupe, ali i sa srpske te je sa suzama u očima zaigrlio i predsjednika KSS Predraga Danilovića.

Poslije isključenja dobra reakcija Italije koja na tri minuta do kraja treće četvrtine stiže do izjednačenja 63:63 i Svetislav Pešić mora da zove taj aut.

Nakon tajm auta Spisu pogađa novu trojku, ukupno 12 i Italija vodi 66:63.

Srbija se prvi put na šampionatu našla u situaciji da gubi u trećoj četvrtini. zvratio je Jagodić Kuridža za 66:66. Četvrtina je završena rezultatom 68:66 za Srbiju.

Puno problema u napadu u drugom dijelu imala je Srbja, presjekli su većinu pasova Italijani. Posljednji kvartal počinje trojkom Spisua i Italija opet vodi, a pogađa i Meli nakon ofanzivnog skoka za 68:71. Gudurić ne pogađa za tri, a Spisu opt za tri i to je 68:74. Košarkaši Italije su se napumpali samopouzdanjem, Srbija ne pogađa, Polonara siguran za tri i Italija vodi 79:70. To je bila 15 trojka Italije. Meč koji je podsjetio na onaj kvalifikacioni za Olimpijske igre u Beogradu. Pogađa i Polonara za tri i Italija vodi 70:82.

Onda Jokić postiže trojku sa deset metara i ima i dodatno bacanje za 82:74.

Četiri minuta su do kraja. Srbija nema snage za preokret i to je poraz.

U pobjedničkom timu Marko Spisu 22, Nikolo Meli 21 poen, Simone Fontekio 19, tri manje je imao Ahile Polonara. Na drugoj strani Nikola Jokić 32 poena i 13 skokova, Vasilije Micić 16, Nikola Kalinić 12 poena.