Igokea rutinski sa Cedevita Olimpijom: Prekinuli niz od tri poraza na domaćem terenu

Nikola Tanasković

Igokea je u četvrtom kolu ABA lige pobijedila Cedevita Olimpiju na svom terenu sa 83:72.

Igokea je tako upisala treću pobjedu dok je tim iz Ljubljane upisao drugi poraz. Tim Vladimira Jovanovića bio je oslabljen na ovom meču neigranjem plejmejkera Stefana Mudija. Gosti su bolje odigrali prvu četvrtinu, a u drugoj su imali i devet poena prednosti 35:26. Domaći tim je odgovorio u finišu prvog poluvremena kada na krilima Nikole Tanaskovića prave seriju 9:2 i tako stiže do preokreta i na poluvremenu vode 42:40.

Igokea odlično počinje drugo poluvrijeme serijom 10:0 i prvi put dolaze do dvocifrene prednosti, koju su sačuvali do kraja

Nikola Tanasković sa 15 poena najbolji kod pobjednika, Edin Atić, Marko Jeremić i Dragan Milosavljević dali su po 12. Na drugoj strani Džastin Kobs 16, Jaka Blažič 15, Šon Džons 10 poena.