Partizan slavio nakon četiri godine u Laktašima

Košarkaši Partizana slavili su nakon četiri godine u dvorani u Laktašima. U meču 16. kola ABA lige crno bijeli su došli do osme pobjede, a imaju i isto toliko poraza.

Na drugoj strani Igokea sada ima šest pobjeda i deset poraza.

Igokea – Partizan 67:74 (15:15,23:19,7:22,22:18)

Partizan je u prvom poluvremenu u jednom momentu imao i devet poena razlike (27:18). Dragan Bajić trener Igokee je reagovao tajm autom,nakon kojeg je njegov tim promijenio odbranu. Zaigrali su mečap odbranu i to je zbunilo košarkaše Partizana. Igokea pravi seriju 16:3 i dolazi do vođstva 34:30, da bi na poluvrijeme otišli sa prednošću 38:34.

U drugom poluvremenu Partizan je u finišu treće četvrtine napravio seriju 16:0. Pre rezultatu 45:40, Aranitović je pogodio za dva,Veličković je postigao trojku pa je bio precizan i za dva poena, potom je Šalić dva puta pogodio za dva i na kraju Marinković je postigao prvu trojku za vođstvo Partizana 56:45 i delirijum u dvorani navijača Partizana,koji su pravili odličnu atmosferu.

U četvtoj četvrtini prava drama. Partizan je imao sigurnih 63:52, ali Igokea pravi seriju 13:2 i na minut i pet sekundi do kraja poenima sa linije slobodnih bacanja Danila Šibalića do izjednačenja.

Onda na scenu stupa Vilijams Gos,koji postiže trojku za 68:65. U sljedećem napadu Veličković krade loptu i nakon faula pogađa oba bacanja za 70:65 i tu je sve bilo gotovo.

U pobjedničkom timu Novica Veličković je postigao 25 poena, Vilijams Gos je dodao 16, a Đorđe Gagić 11.

Na drugoj strani Robert Rikić najbolji sa 15, Marko Ljubičić je dao 14, Vuk Radivojević 12 i Malkolm Li 10 poena.