Igokea nije uspjela. Zvezda u finalu

Košarkaši Crvene zvezde i Budućnosti igraće u finalu ABA lige.

Zvezda je u majstorici pobijedila Igokeu 76:53 (24:12,24:23,9:16,19:2).

Zvezda je odlično počela utakmicu u prvoj četvrtini su uglavnom poentirali preko Lendrija Noka i veoma brzo su došli do dvocifrene prednosti. Igrali su agresivno u odbrani i Igokea je teško dolazila do poena. Imala je domaća ekipa u drugoj četvrtini i 18 poena prednosti, a onda se “pojavio” Entoni Klemons i gosti su do poluvremena uspjeli da smanje na 13 razllike (48:35). Odlično je Igokea počela drugo poluvrijeme. Opet je “povukao” Klemons i Igokea prilazi na 54:50. Onda se povrijedio Klemons, košarkaši Igokee su počelli da griješe, na drugoj strani razigrao se Davidovac i domaća ekipa je opet otišla na dvocifrenu prednost, a Igokea ovaj put nije uspjela da se vrati pošto su u posljednjoj četvrtini postigli samo DVA poena i sjajna sezona u ABA ligi za ekipu Dragana Bajića je završena.

U pobjedničkom timu Dejan Davidovac 22 poena i osam skokova, Džordan Lojd je dao 15, Ognjen Dobrić i Lendri Noko su ubacili po 11. Na drugoj strani Entoni Klemons 15, Džeki Karmajkl 12 poena.