Igokea korak bliže Top 16

Košarkaši Igokee zabilježili su šestu pobjedu u nizu.

U prvom meču plej ina za ulazak među 16 najboljih ekipa FIBA Lige šampiona na domaćem terenu su pobijedili Ostende 87:72 (23:22,16:20,29:17,19:13). Gosti su u prvom poluvremenu ubacili Igokeu u jedan sporiji ritam, zatvorili su prilaze košu, te je domaći tim koji je bio bez Stivensa, Ilića i Đorđevića, čak 15 puta šutirao za tri poena. Pogodili su pet. U drugom poluvremenu Igokea je zaigrala bolje u odbrani, došli su do lakih poena, a onda je u finišu četvrtine Marko Jošilo vezao tri trojke i domaća ekipa je otišla na 68:56. U posljednjoj četvrtini ista priča, iz dobre odbrane raste samopozdanje u napadu i domaći košarkaši dolaze do ubjedljive pobjede.

U pobjedničkom timu Nikola Tanasković 21, Markel Starks 16, Džejms Robinson i Marko Jošilo po 13 poena. Na drugoj strani Randolf 17 poena. Drugi meč na programu je 12. januara u Belgiji, a eventualna majstorica 19. januara u Laktašima.