Idem kući s gorkim okusom u ustima

Izjave trenera Partizana i Mornara nakon utakmice 14. kola ABA lige.

Partizan je zabilježio šestu pobjedu u nizu u ABA ligi. Pred svojim navijalima pobijedili su Mornar 88:75.

“Dvije utakmice u jednoj. U prvom poluvremenu smo igrali dobru odbranu, bili smo fokusirani, radili smo posao kako treba i samo par loših odluka na kraju su nam smanjile vođstvo. Trebalo je da bude malo veće. U drugom poluvremenu smo se igrali s vatrom i onda je bilo malo gušće, ali na kraju mislim da smo zaslužili da dobijemo utakmicu“, rekao je trener Partizana Andrea Trinkijeri.

On je rekao i da njegovi igrači ne smiju da se opuštaju i da je takvo ponašanje “kriminalno”.
Mornar nije igrao dobru odbranu, bili smo otvoreni, ali smo se opustili na kraju i to je kriminalno. Radimo na tome, ali moramo još više. Pustili su nas da šutiramo i teško je tada ne koristite otvorene šuteve”, kazao je Trinkijeri.

Na konstataciju novinara da je Partizan trenutno u najboljoj formi u ABA ligi, jer je upisao šestu uzastopnu pobjedu, Trinkijeri odgovara da ipak nije zadovoljan.
“Gledajući drugo poluvrijeme, to nije istina. Nisam zadovoljan, idem kući sa gorkim ukusom u ustima”, zaključio je Trinkijeri.

Mihailo Pavićević, trener Mornara čestitao je Partizanu na pobjedi.

„Čestitam ekipi Partizana na zasluženoj pobjedi. Utakmica kakvu sam i očekivao. U najavi sam rekao da Partizan ima najkonstantniju igru i mora se igrati 40 minuta u jakom tempu, a mora se biti i jako skoncentrisan. Očigledno da smo to prvo poluvrijeme odigrali jako loše, katastrofalno, taj novogodišnji odmor koji su igrači dobili je odradio svoje, produžili su ga i tokom prvog poluvremena. Jednostavno nismo bili prisutni i dozvolili smo protivniku da stekne veliku prednost. Kasnije smo pokušali da se vratimo, došli smo na nekih osam poena, ali to je u principu bilo sve što smo uradili večeras. Nije bilo ni snage ni energije da napravimo eventualno totalni preokret. Kažem još jednom, zaslužena pobjeda Partizana i želim im u nastavku sezone sve najbolje.“