Hrvatska bez rješenja za Dorsija i Adetokumba

Grčka u prvom kolu grupe C pobijedila Hrvatsku.

Grčka je slavila pobjedu 85:89 (16:24,14:22,32:24,23:19). Do trijumfa su Grčku selekciju vodili sjajni Tajler Dorsi i Janis Adetokumbo koji su postigli po 27 poena.

Grčka je predvođena sjajnim bekon odlično odigrala prvo poluvrijeme. Imali su i 19 poena prednosti, a na veliki odmor su otišli sa prednošću od 16 poena (46:30).

U trećoj četvrtini razigrali su se Smit i Simon i Hrvatska od 62:45, pravi seriju 15:0 i dolazi do 62:60. Odmah Dorsi odbija napad i postiže trojku za 65:60. U posljednjoj četvrtini Hrvatska je prišla na 77:73, ali opet je Dorsi imao odgovor i odbio novi pokušaj Hrvatske da se vrati u meč. Poljsednji pokušaj Hrvatska je imala u finišu meča kada su poslije poena Smita i Simona prišli na 84:82 na minut ipo do kraja. Imala je Hravtska i napad, ali Zubac nije pogodio, na drugoj strani zakucavanje Adetokumba za 86:82 na 46 sekundi do kraja. U narednom napadu Hrvatske Simon šutora za tri sa jedne noge i promašuje, potom Smit šutira, ali je izblokiran i to je pobjeda Grčke.

U pobjedničkom timu Tajler Dorsi 27, Janis Adetokumbo 27 poena i 11 skokova, Dimitris Agravanis 11 poena. Na drugj strani Džejlen Smit 23, Bojan Bogdanović 19, Krunoslav Simon 18, ivica Zubac 11, mario Hezonja 10 poena.