Efes ne da prvo mjesto. Pobijedili Fener u gostima

Efes u 13. kolu Evrolige bolji of fenera, Himki od Albe.

Lider evrolige je u gostima bio bolji gradskog rivala Fenerbahčea 73:81 (22:20,16:18,11:21,24:22).

Nakon izjednačenog prvog poluvremena Efes je na početku drugog odigrao odličnu odbranu, a probudio se i Šejn Larkin, koji nije dao nijedan poen u prvom dijelu. Efes je otišao na dvocifrenu razliku u trećoj četvrtini koju su sačuvali do kraja.

U pobjedničkom timu Krunoslav Simon 22, Šejn Larkin 20, Sertek Šanli 15, a Vasilije Micić je imao šest poena i pet asistencija.

Na drugoj strani Derik Vilijams 16, Nando De Kolo 13, Kostas Slukas 12, Nikola Kalinić i Luiđi Datome po 10, Žofri Lovernj dva, a Vladimir Štimac nije postizao poene.

Himki je na domaćem terenu bio bolji od Albe 104:87.

Devin Buker sa 24, Aleksej Šved sa 22, Jonas Jerebko sa 18 i Entoni Gil sa 16 poena predvodili su Himki do sedme pobjede. Stefan Jović je u pobjedu ugradio pet poena. Na drugoj strani Rokas Geidraitis 17, Niks Gifaj 14 poena.

Barselona – Panatinaikos

Tabela: Anadolu Efes 11-2,Barselona 9-3, Real 9-3, Makabi 8-4, CSKA 8-4, Panatinaikos 8-4, Armani 7-5, Himki 7-6, Olimpijakos 5-7, Zvezda 5-7, Baskonija 5-7, Fenerbahče 5-8, Asvel 5-7, Alba 4-9, Valensija 4-8, Bajern 4-8, Žalgiris 3-9, Zenit 3-9.