Đorđević dočekan ovacijama, ispraćen sa 99 poena

Pobjeda Partizana na startu Top 16 faze Evrokupa.

Velika pobjeda Partizana protiv Virtusa u prvom kolu. Pred oko 17.000 navijača u Areni Partizan je slavio pobjedu 99:81 (26:23,36:19,22:21,15.18).

Trener Virtusa Saša Đorđević dočekan je ovacijama navijača Partizana, a na početku meča dobio je i poklon od nekadašnjeg saigrača sada sportskog direktora Partizana Nikole Lončara. Na početku ovacije, a kasnije nije bilo milosti za Đorđevićevu ekipu.

Odlično je ekipu u meč uveo kapiten Novica Veličković minijaturama ispod koša Virtusa. Raslo je samopozdanje ekipi, odlično su šutarali za tri, prije svih Volden, igrao je Partizan dobru odbranu i veoma brzo su došli do dvocifrene razlike, koju nisu uspuštali do kraja. Na poluvremenu je Partizan dao čak 62 poena naspram 42 gostiju. Početkom drugog poluvremena serija gostiju 9:0 i tajm aut je tražio Trinkijeri. Po povratku na teren Zagorac i Gordić su vezali trojke i to je bilo to što se tiče prijetnji Virtusa predvođenim Milošem Teodosićem, koji je dočekan zvižducima, koga je u prvoj četvrtini dobro čuvao Ognjen Jaramaz. Partizan je u napadu konstantno napadao preko Teodosića kada je bio na terenu i dosta ga na taj način umarali.

Na kraju sjajno je odigrala bekovska linija Partizana. Kori Volden odigrao je najbolji meč otkako je stigao u Beograd. Dao je 23 poena, Nemanja Gordić je ubacio poen manje, Markus Pejdž je dao 19, a Novica Veličković 10 poena.

Na drugoj strani Frank Gejns 21, Miloš Teodosić i Džulijan Gembl po 14. Stefan Marković je dao samo jedan poen.