Crvena zvezda “slomila” Anadolu Efes u drugom poluvremenu: Nemanja Nedović pokazao put ka pobjedi

Nemanja Nedović i Janis Sferopulos

Crvena zvezda pobijedila je Anadolu Efes sa 97:80 u 11. kolu Evrolige.

Crvena zvezda je sada na učinku četiri pobjede i sedam poraza, dok tim iz Erdema Džana ima pet pobjeda i šest poraza.

Gosti su bolje odigrali prvo poluvrijeme poslije kojeg su imali prednost 49:43.

Aleksandar Džikić: Hvala Banjaluci i Laktašima što su htjeli da se bave time, pošto drugi nisu

U drugom dijelu bolja igra domaćeg tima koji preokreće rezultat i dolazi do vođstva 61:60. Odlično je u trećoj četvrtii igrao Nemanja Nedović, koji je imao sjajnu podršku u Luki MItroviću. Pred posljednu četvrtinu rezultat je glasio 72:70 za domaće.

Na početku posljednje četvrtine serija domaćih 6:0 i dolaze do najvećeg vođstva na meču 78:70, koje su sačuvali do kraja.

Nemanja Nedović je sa 23 poena bio najbolji u domaćem timu, Luka Mitrović je ubacio 19, Jago dos Santos 15, a Džoel Bolomboj je dao 13 poena. Na drugoj strani Šejn Larkin 21, Vil Klajburn 17, Rodrig Bobua 14, Majk Dum po 10 poena.