Crvena zvezda prokockala veliku prednost i izgubila od Makabija

Lorenco Braun i Adam Hanga

Crvena zvezda je u meču 29. kola Evrolige na domaćem terenu izgubila od Makabija iz Tel Aviva 84:80.

Pet pobjeda u nizu Crvena zvezda je imala protiv “Ponosa Izraela” u Evroligi. Domaći tim je odlično odigrao prvo poluvrijeme poslije kojeg je imao prednost 47:31 i činilo se da će se ta serija nastavili. Ipak Makabi je odigrao mnogo bolje u drugom poluvremenu. Uspio da do četvrte četvrtine nadoknadi zaostatak, a onda u poslednjih 10 minuta su kontrolisai igru i rezultat i došli su 16. ovosezonske pobjede, dok je Crvena zvezda ostala na 10.

U pobjedničkom timu Bonzi Kolson je ubacio 22, Džoš Nibo 18, Vejd Boldvin 14. Na drugoj strani Jago dos Santos 20, Adam Hanga 13, Džavonte Smart 12, Džoel Bolomboj 11 poena.