Cedevita Olimpija uzela mjeru Crvenoj zvezdi u Ljubljani

Karlo Matković

Cedevita Olimpija pobijedila je Crvenu zvezdu u meču 15. kola ABA lige 96:86 i tako ekipi Janisa Sferopulosa nanijela drugi poraz.

Domaći tim na čijoj klupi je debitovao Zoran Martić je vodio od početka do kraja. Imali su i 17 poena prednosti u trećoj četvrtini. Igrali su sjajno na krilima Karla Matkovića, koji je dominirao pod oba koša. Ipak Zvezda je predvođena Jagom Dos Santosom uspjela da se vrati u meč. U posljednjoj četvrtini su u par navrata prišli na četiri poena zaostatka, ali nisu mogli u potpunosti da preokrenu rezultat.

Ljubljančane je do pobjede predvodio Karlo Matković sa 23 poena sedams kokova i pet blokada, Zoran Dragić je ubacio 19 poena, Divejn Stjuart je dao 15, Džastin Kobs i Jaka Blažič su dali po 12, a Gregor Glas je postigao 10 poena, a njegovih pet vezanih u poslednjem kvartalu su odlučili pobjednika.

U gostujućem timu Nemanja Nedović i Jago Dos Santos su dali po 24, a Rokas Giedraitis je ubacio 17 poena.

Svetislav Pešić najavio spektakl: Srbija protiv SAD u Abu Dabiju