Budućnost bolja od Himkija

U prvom pripremnom meču protiv Himkija Budućnost slavil rezultatom 83:74 (22:26 ; 17:26 ; 18:6 ; 26:16).

Himki je odlično otvorio meč, cijelo prvo poluvrijeme vodio i nakon dvadeset minuta Budućnost je zaostajala 13 poena za Rusima. U trećoj četvrtini Ppodgoričani su odigrali izvanrednu odbranu i potpuno se vratili u meč. Himki je postigao svega 6 poena i treća četvrtina je završena rezultatom 57:58. U posljednjoj četvrtini je nastavljena odlična odbrana, četvrtina je dobijena rezultatom 26:16 za konačan rezultat – 83:74.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Bamfort sa 21., Kobs sa 17, Martin i Starovlah sa po 11 poena.

U četvrtak 29. avgusta Budućnost će odmjeriti snage sa Nižnji Novgorodom od 17 časova.