Borac trijumfalno kroz Prijedor, Mladost slavila u Posušju

Amsal Delalić

Borac je u 11. kolu Lige BiH pobijedio ekipu Prijedor Spartaka u gostima 78:64.

Borac je tako upisao treću vezanu pobjedu u Ligi BiH. Gosti su već u prvoj četvrtini nagovijestili krajnji rezultat meča. Odlično su na obe strane terena odigrali i prvi kvatal dobili 30:13. Nastavili su u istom ritmu i u drugoj četvrtini i već na poluvrijemenu su imali ogromnih 52:27 i pobjednik je bio poznat.

Do kraja su rutinski meč priveli kraju. Amsal Delalić je sa 17 poena predvodio pobjednike, Vuk Bošković i Kristijan Ateljević su dali po 11, a dvocifren je bio i Sandi Grubelić sa 10 poena. U domaćem timu Nemanja Stanković 16, Bojan Lulić 15 poena.

Orlovik je na domaćem terenu bio bolji od Slavije 89:74.

PROMOCIJE U MERIDIANU: Novogodišnji pokloni sipaju kao snijeg

Mladost je upisala bitnu pobjedu u gostima kod Posušja, 87:79. Harun Huseinspahić je sa 19 poena predvodio pobjednike, Matija Popović i Dejan Ćup su dali po 14. U domaćem timu Ivan Miličević 23 poena i 13 skokova.

Sparsi su u gostima pobijedili Leotar 84:76, dok je Sloboda na domaćem terenu bila bolja od Proma 90:72.