Borac neporažen i nakon Slavije

kk borac

Borac u četvrtom kolu Lige BiH bolji od Slavije.

Banjalučani su na domaćem terenu pobijedila Slaviju 89:68 (23:23,25:18,20:12,21:15).

Pred ovaj susret obe ekipe su imale po tri pobjede.

Veliki hendikep zadesio je Slaviju na početku meča kada se povrijedio jedan od najboljih igrača Srđan Kočić. Gosti su u prvom poluvremenu parirali domaćinu, koji je na poluvrijeme otišao sa prednošću 48:41. Onda za tri minute igre u trećoj četvrini meč je odlučen. Borac je zaigrao snažno u obrani, došli sud o lakih poena i otišli na nedostižnih 68:50.

U pobjedničkom timu Aleksandar Langović je dao 22 poena i imao 11 skokova, Teodor Simić je dao 18, Amsal Delalić 14, Stefan Lakić 11, a dvocifren je još bio Vuk Bošković sa 10 poena. U poraženom timu Ajdin Penava 13, Antonio Foreman 11, Darko Damjanović 10 poena.