Borac nakon velike borbe do pobjede u Mrkonjić Gradu: Presudila serija na kraju meča

Borac - Mladost

Borac je u meču 12. kola Lige BiH pobijedio Mladost u Mrkonjić Gradu 69:65.

Banjalučani su sigurno bili umorniji nakon dvije utakmice u ABA 2 ligi, ali to domaći tim nije uspio da iskoristi i poslije velike borbe gosti su došli do sedme pobjede, dok je Mladost doživjela sedmi poraz.

Borac je na poluvremenu imao pet poena razlike, a onda je isto toliko iznosila i nakon treće četvrtine. U posljednjoj uz pomoć publike Mladost je nakon trojke Lazara Đurovića povela 62:61 na nešto više od pet minuta do kraja. Imali su poslije trojke Orhana Špage i prednost 65:63 na minut i po do kraja.

Onda je izijednačio Sandi Grubelić, a nakon neiskorištenog napada domaćih Amsal Delalić je opet donio prednost svom timu 67:65. Onda novi napad bez poena domaćih, a Delalić na drugoj strani ubacuje jedno slobodno bacanje, Džo Plezent hvata loptu, a kada je Džerod Vest pogodio nakon skoka u napadu bilo je jasno da bodovi idu u Banjaluku.