Borac nakon produžetka

Borac poslije produžetka pobijedio zadar u meču 18. kola ABA lige.

Čačani su slavili na domaćem terenu tek drugu ovosezonsku pobjedu, a ukupno šestu. Poslije produžetka su pobijedili Zadar 79:73 (15:15,23:17,10:15,17:18,14:8) kome je ovo 11. poraz. Gosti su na 18 sekundi do kraja vodili 64:63 i imali dva bacanja, odnosno imao ih je Dominik Mavra. Pogodio je drugo. U nastavku je fauliran Hanter Hejl, koji je pogodio oba za 65:65. Zadar je imao posljednji napad, ali nije pogodio Junaković. U dodatnih pet minuta gosti “nisu” postojali i Borac je došao do pobjede.

Radovan Đoković sa 18, Bojan Tomašević sa 14, Hanter Hejl sa 13 i Nemanja Todorović strijelac 10 poena vodili su Borac do trijumfa. U poraženom timu Trevor Tompson 17, Džastin Karter i Martin Junaković po 14 poena.