Borac nadoknadio dvocifreni minus i slavio u Aleksandrovcu

Pobjeda KK Borac u dvetom kolu Prve lige Republike Srpske.

Borac je u petak pobijedio Student Igokeu u Aleksandrovcu 69:78 (26:13, 18:17, 3:22, 22:26). Mladi tim Student Igokee bolje je odigrao prvo poluvrijeme te su nakon 20 minuta imali 14 poena prednosti (44:30). Ipak u nastavku mnogo bolja igra lidera šampionata. U trećoj četvrtini domaćem timu su dozvolili samo tri poena te su pred posljednju četvrtini ušli sa prednošću od pet poena razlike. U posljednjem kvartalu izjednačena igra i na kraju pobjeda ekipe Marka Šćekića.

Nebojša Pavlović bio je dominantan u pobjedničkom timu sa 28 poena i 12 skokova, Peđa Lončar je ubacio 16 poena i imao sedam asistencija, a Srđan Lončar je dao 11 poena.

U domaćem sastavu Đorđe Topolović odličan sa 24 poena i sedam skokova, a dvocifren je bio još Kosta Kondić sa 14 poena.

HEO – Budućnost

TABELA: Borac 9-0, Prijedor 6-2, Budućnost BN 5-3, Drina 4-4, HEO 4-3, Radnik 4-3, Slavija 4-3, Sloboda 3-4, Sokolac 3-3, Student Igokea (-1) 2-6, Sutjeska 1-6, Varda (-1) 1-6.