Barselona kući pjevajući iz Beograda

Avramović

Barselona u 31. kolu Evrolige pobijedila Partizan.

Gosti iz Španije slavili su pobjedu 80:89 . Ovo je za njih bila 21. pobjeda. Na drugoj strani Partizan je sada na učinku 17 pobjeda i 14 poraza.

Partizan je bolje odigrao prvu poluvrijeme. Nakon što su imali zaostatak u prvoj četvrtini u drugoj su poveli 34:30 poslije 10 poena u nizu Dante Egzuma. Crno bijeli su na poluvrijeme otišli sa minimalnom prednošću 45:44.

Početak drugog poluvremena umnogome je odredio pobjednika. Barselona brzo dolazi do izbiljnije prednosti koju su sačuvali do kraja. prišao je domaći tim poslije poena Egzuma na 63:66, ali nisu imali snage za preokret. Odličan šut za tri i ofanzivni skok gostiju su presudili.

U pobjedničkom timu Nikolas Laprovitola 23, Nikola Mirotić 19, Jan Veseli 14 poena. Na druogj strani Dante Egzum 24, Kevin Panter 16, Zek Ledej 10 poena.