Bajić: Rezultat poraza je turnir u Bugarskoj

Izjave Dragana Bajića i Vlade Jovanovića.

Igokea je porazom od Mege počela novu sezonu u ABA ligi. Trener aleksandrovčana Dragan Bajić preuzeo je odgovornost za poraz.

“Čestitam ekipi Mege na više nego zasluženoj pobjedi, ali ono što moram da kažem je da ću ja preuzeti odgovornost. Nismo bili prisutni energijom i glavom tokom cijele sedmice i rezultat poraza je taj posao koji smo odradili u Bugarskoj. Iscrpljenost i fizička i psihološka je bila prisutna. Prva četvrtina je bila tu negdje, poslije smo izgubili na samopouzdanju i odbrambeno i napadački, nismo smjeli da pogledamo koš, teška situacija, izgubljene lopte. Mega je ušla jako ozbiljno u ovu utakmicu, dobro rastrčana, sigurno odmornija od nas i kažnjavali su nas na najbolji način tokom cijele utakmice. Možda smo mogli nekim drugim metodama tokom sedmice i bolje da pripremimo tim, međutim kroz sve što sam prošao sa njima zajedno, situacije nedostatka igrača, ono što su oni iznijeli, a pobijedili su dva kvalitetna protivnika tako da sam pokušavao neki drugi način. Nisam dizao tenziju, ali sam večeras rekao da moramo biti tim i iz ovog izaći jaki i drugim metodama da radimo ako želimo da se iskupimo. Preuzimam odgovornost jer ovo su dobri momci i imaju dobar karakter.“

Vlada Jovanović, trener Mege logično zadovoljan izdanjem svojih pulena.

„Moram da kažem da sam zadovoljan što se u ovoj situaciji poslije 6 -7. mjeseci opet igra košarka. Mi smo se pribojavali prve utakmice obzirom da nismo odigrali nijednu oficijalnu utakmicu, a Igokea je odigrala dvije oficijalne utakmice u kvalifikacijama za “Ligu šampiona”. Mi smo se ozbiljno pripremali za ovu utakmicu. Odigrali smo dobru utakmicu, jer smo u prvoj četvrtini uspjeli da uspostavimo dobar napad , pripremali smo se da spriječimo njihov ofanzivni skok koji su oni potencirali iz utakmice u utakmicu. U trećoj četvrtini smo i dalje kontrolisali napad i odigrali dobru odbranu tako da smo utakmicu mirno priveli kraju. Ekipa je imala i taj radni mentalitet što pokazuje 41 skok, a i da je bila nesebična da je napravila određeni broj asistencija koja može da zadovolji. Čestitam ekipi Igokee plasman u “Ligu šampiona, očekuje nas duga liga i veliki broj utakmica.“