Dvije pobjede u uvodna dva kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo reprezentacije BiH.

U drugom kolu BiH je u gostima pobijedila Bugarsku 75:85 (19:25,23:25,13:19,20:16)

Veoma brzo gosti su došli do dvocifrene prednosti koju su uspjeli sačuvati do kraja. Domaći tim je u posljednjoj četvrtini nakon serije 9:0 prišao na 70:76. Poslije tajm auta Vedrana Bosnića, nakon polaganja je poene postigao Džon Roberson, Musa je bio siguran sa linije penala, a potom je Roberson postigao i trojku iz kornera za 72:83 i na minut ipo do kraja riješio pitanje pobjednika.

U pobjedničkom timu Miralem Halilović je postigao 21 poen, Džanan Musa je dao 17, Emir Sulejmanović 14, a Džon Roberson je dao 11 poena. U domaćem timu kome je ovo bio drugi poraz, Čavdar Kostov 13, Jordan Minčev 12 poena.