Realu pobjedu protiv Zvezde

Košarkaši Real Madrida bolji od Crvene zvezde u 11. kolu Evrolige.

Real je na domaćem terenu slavio pobjedu 79:67 (16:13,16:19,25:14,22:21). Bila je to deveta ove sezone za domaći sastav, dok je Zvezda doživjela sedmi poraz.

Zvezda koja je nastupila sa skraćenom rotacijom, je odlčno i racionalno odigrala prvo poluvrijeme u kome su imali i vođstvo. Ipak energije je ponestalo u trećoj četvrtini, odnosno Real je prebacio u brzinu više razigrali su se Tavares i Srtel i pred odlučujućih 10 minuta su imali 57:46. Tu prednost su sačuvali do kraja i ostali na čelu tabele.

Centi Reala su bili najefikasniji. Volter Tavares je ubacio 15, a Vensan Poarije 14 poena. Adam Hanga je dao 11. U gostujućem timu Ostin Holins 16, Maik Cirbes 12 poena.

U premijernom meču ovog kola Bajern je pobijedio Panatinaikos 81:78. U pobjedničkom timu Lučić šest, na drugoj strani Nedović sedam poena.