Dan poslije prve pobjede u ABA, prvi PORAZ u Ligi BiH

Široki u derbiju bolji od Igokee.

Poslije tri godine meč su odigrali Široki i Igokea. Široki je na domaćem terenu pobijedio Igokeu, koja je sinoć oko 22 časa završila meč protiv Zadra, a nakon manje od 20 časova su igrali u Širokom. Vodio ih je Marko Barać, a Igokea je igrala bez Marka Tomasa, Đorđa Simeunovića, Save Lešića i Olivera Stevića.

Široki je pobijedio 76:63 (20:18,28:7,12:17,16:21). Odlučila je druga četvrtina u kojoj je domaća ekipa odlično igrala obranu braneći reket, tako da su gosti ulavnom šutirali za tri i promašivali. Postigli su iz dobre odbrane dosta lakih poena, igrali sa velikom energijom i na poluvremenu su imali 23 poena razlike (48:25). Do kraja su rutinski odradili posao i došli do pobjede.

Domaću ekipu predvodili su Mateo Čolak sa 16, te Ivan Karačić i Filip Kraljević sa po 12 poena.

Na drugoj strani Nemanja Nikolić najbolji sa 15 poena, Denis Kliford je ubacio 11 uz osam skokova,