Zvezda ostavila Mornar bez pobjede i nakon petog kola

Košarkaši Crvene zvezde u petom kolu ABA lige pobijedili Mornar u Baru.

Gosti su slavili pobjedu 69:77 (25:20, 13:23, 14:15, 17:19) i tako došli do četvrtog trijumfa, dok je Mornar i dalje bez pobjede ove sezone u ABA ligi.

Ključna je bila Zvezdina serija 11:1 u posljednoj četvtini, a šest poena za Zvezdu je postigao Ognjen Dobrić.

Dobrić je sa 22 poena bio prvo ime kod gostiju, Ognjen Kuzmić je ubacio 14 uz 13 skokova, dok je Aleksa Uskoković meč završio sa 10 poena. U domaćem timu Luis 16, Dejvis i Gordić po 13, a Lazić je ubacio poen manje.

“Na početku je Mornar diktirao dešavanja na terenu, a mi nismo uspjeli da dođemo do igre, posebno u odbrani. U  drugoj četvrtini je to bilo značajno bolje, gradili smo igru i rezultat koji smo lako ispuštali. To se nastavilo i u nastavku, gdje smo došli u situaciju da Mornar preokrene i bude u prilici da nas savlada. Čestitam domaćinima na jako dobroj igri večeras. Uspjeli smo na kraju da budemo dobri u oba pravca i nešto pametnijom igrom u napadu da dođemo do prednosti koju smo održavali i na kraju došli do pobjede koja u ovom ritmu takmičenja i naporima koje imamo je zaista značajna. Jer, poslije teških duela koje smo imali, uključujući i meč u petak, večeras putujemo u Beograd, sutra za Monako a prekosutra za Milano. Tako da je dobro da u dobrom raspoloženju idemo na teška iskušenja koja nam, u svakom slučaju, slijede“, rekao je trener Zvezde, Dejan Radonjić.

“Čestitam ekipi Crvene zvezde na pobjedi. Detalji su odlučili ovu utakmicu, prije svega mislim na koncentraciju igrača prilikom slobodnih bacanja, ali i ofanzivnih skokova protivnika. U nekim defanzivnim stvarima nismo reagovali baš kako bi trebalo. Sve u svemu, milo mi je što sam vidio da naši igrači iz minusa uvijek mogu da se vrate, kao što je bilo na ovoj utakmici. Odlučilo je iskustvo Crvene zvezde i, sa druge strane, naše neiskustvo. Došli smo na kraju do egal situacije, ali Zvezda je dosta mirnije ušla u finiš i riješila meč u svoju korist”, riječi su Vase Milovića pomoćnog trenera Mornara.