Zvezda nemilosrdna za osmi poraz Igokee u nizu

Ilić

Crvena zvezda u 18. kolu ABA lige bolja od Igokee, kojoj je nanijela osmi poraz u nizi u regionalnom takmičenju.

Zvezda je slavila više nego ubjedljivu pobjedu 104:71 (27:11, 34:19, 20:11, 23:30). Zvezda je u prvoj četvrtini, u kojoj je Filip Petrušev ubacio 10 poena, najavila trijumf. Nakon 10 minuta igre imali su 16 poena prednosti, a u drugoj su nastavili u istom ritmu. Na poluvremenu je domaći tim imao 31 poena prednosti 61:30 i tu je meč već bio odlučen. Imala je domaća ekipa i 40 poena prednosti, a meč je završen sa 33 poena prednosti.

U pobjedničkom timu sedam igrača je imao dvocifren učinak. Najefikasniji je bio Nemanja Nedović sa 20, Fakundo Kampaco i Ognjen Dobrić su dali po 14, Luka Vildoza 13, Filip Petrušev je imao 12 poena i 10 skokova, a Dalibor Ilić je u prvom meču protiv bivšeg kluba postigao 12 poena, Ognjen Kuzmić se zaustavio na 11. Kod gostiju Nikola Tanasković 17, Brajant Kroford 11, Haris Delalić 10 poena.