Zvezda 25 koraka daleko od plej ofa

Košarkaši Crvene zvezde u odlučujućoj utakmici za plej of Evrolige ubjeldjivo izgubili.

Zvezdi je trebala pobjeda u Minhenu za nade da nakon izbacivanja ruskih klubova iz Evrolige, mogu među osam najboljih. Ostala je samo nada pošto su izgubili od Bajerna sa 25 poena razlike 82:57 (15:18,27:15,21.10,19:14). Na dva kola prije kraja, Zvezda je sada na skoru 11-15, dok je osmoplasirani Bajern na 13-12 i bitka za Top 8 je završena.

Gosti su dobro odigrali prvu četvrtinu, ali je tim Andree Trinkijerija odgvorio u drugoj i na poluvrijeem su otišli sa devet poena prednosti (42:33). U trećem kvartalu meč je odlučen pošto je domaći tim pred posljednu dionicu imao 20 poena prednosti (63:43).

U pobjedničkom timu Ogastin Rubit 22, Dešon Tomas 16, Ognjen Jaramaz 12, Vladimir Lučić pet poena. Na drugoj strani Nikola Kalinić 12, Luka Mitrović 11 poena.

Čestitam Bajernu na pobjedi, dobro su igrali. Na početku smo bili dobri i ofanzivno i defanzivno. Poslije smo igrali defanzivno meko i sa mnogo grešaka. Na početku treće četvrtine takođe smo bili loši i imali mnogo grešaka. Mislim da je osam izgubljenih lopti u trećoj četvrtini previše za nas. Bajernu želim sve najbolje. Plejof je specifičan dio Evrolige, nije lako dobiti tri meča. Ali mislim da imaju šanse da budu konkurentni i da igraju dobru košarku. Zašto i da ne pobjede nekoga. Bilo je lijepo vratiti se, vidjeti sve moje prijatelje ovde”, izjavio je trener Zvezde Dejan Radonjić nakon meča.