Željko Obradović: Ne mislim da ovaj poraz je nešto što je previše bolno za nas

Željko Obradović

Željko Obradović trener Partizana govorio je poslije poraza od Reala u 31. kolu Evrolige.

Prije utakmcie trener Partizana je upozoravao da koncentracije mora biti na nivou svih 40 minuta. Pad koncentracije u poslednja tri minuta treće četvrtine kada je Real napravio seriju 16:0, koštao je crno-bijele poraza.

,,Čestitke rivalu, još jednom su pokazali zašto su lideri, igrali su sjajno i očigledno je da je treća četvrtina bila ključna, kada su stekli prednost na kraju. Na poluvremenu smo imali samo minus dva, ali su na kraju zaslužili da pobijede. Arena je krcata stalno. Još jednom da se zahvalim navijačima na fantastičnoj podršci, to rade posljednje dvije godine otkako smo se vratili.

Pitanje je da li se igralo u grču. Ako smo prvo poluvrijeme imali dosta prilika da povedemo i igramo bolje, nismo ostvarili i velike prilike smo tada propustili. To je sigurno tako. Bili smo u utakmici do posljednja dva minuta u trećoj četvrtini, uz sve greške.

Hezonja ima šut i sa sedam i osam metara, pripremali smo se, ali to je tako. Dominiraju u Evroligi ove godine, ubjedljivo su prvi, ne mislim da ovaj poraz je nešto što je previše bolno za nas. Mi smo izgubili neke druge utakmice koje smo trebali da dobijemo zbog naših grešaka. Ne znam zašto je bio grč, znam da smo prije dva dana igrali dobro, imali veliku želju i borbenost, ali ovaj put nije bilo dovoljno“, rekao je Željko Obradović i potom govorio o seriji Reala 16:0, koja je prelomila meč.

“Imaju kvalitet, falilo im je tri igrača, koji su toliko ostavili traga u Real Madridu. To se ništa nije vidjelo. fantastični su, imaju sve pokriveno, dva dominantna centra. U prvom poluvremenu imalo smo samo ijasistencije, pročitali smo u prvom poluvremenu krajem šta je bilo.

Prije toga, Hezonja bez odbrane ubacuje tri poena na isteku vremena, sve ovo sa spuštenim rukama i na njemu i Jabuseleu, ofanzivni skokovi dozvoljeni. Tim su koji je gladan i dalje, bez obzira što su šampioni. Treba da učimo od njih i ja i igrači. Nije da nismo imali želju, očigledno treba da imamo još veću.”

Upitan je i o plejmejkeru.

,,Tim koji imamo i ovaj tim će se boriti do kraja. Kako će da izgleda do kraja, vidjećemo. Ništa se ne mijenja, nastavljamo da se borimo, imamo tri utakmice u Evroligi, ali i bitne utakmice u ABA ligi. Povjerenje moje je ogromno.”