Željko Obradović: Neki igrači nisu dovoljno koncentrisani

Željko Obradović

Željko Obradović govorio je posle poraza Partizana u 20. kolu Evrolige od Fenerbahčea.

Turski tim je slavio pobjedu 91:76. Partizan je odigrao odlično prvo poluvrijeme u kojem su imali i 17 poena prednosti, ali drugo je za brigu i zaborav.

“Prvo poluvrijeme smo odigrali dobro, a pred nastavak smo u svlačionici pričali o tome šta može uslijediti u drugom dijelu utakmice, ta njihova agresivnost. Očigledno moram čestitati Fenerbahčeu na pobjedi, pronašli su način da se vrate u utakmicu, igrali su bolje i zaslužili da pobjede.

Bili su daleko agresivniji u drugom poluvremenu, a mi nismo na pravi način koristili male faulove, posebno na kraju treću četvrtine. Neki igrači nisu bili dovoljno koncentrisani. Isti igrači, isti protivnici, ali totalno dvije drugačije slike”, rekao je Željko Obradović.

Novinare je zanimalo da uporedi prvu utakmicu odigranu u Beogradu i u ovu drugu u Istanbulu, uz akcenat na defanzivne postavke Fenerbahčea.

“Pojedinci će uvijek komentarisati, ali ja sam fokusiran i koncentrisan na moj tim.”

Najbolje kvote vas očekuju u Meridianbet poslovnicama.