Željko Obradović: Asistencije su veoma važan dio utakmice, ali posedujemo individualni kvalitet koji smo iskoristili

Obradović nakon Albe.
Željko Obradović

Željko Obradović trener košarkaša Partizana govorio je nakon pobjede njegovog tima u Berlinu.

Partizan je prekinuo niz od osam poraza na strani i slavio u Berlinu protiv Albe 94:83.

“Vjerujem da smo neke minute igrali dobro. Naglasiću, samo neke minute, ne cijelu utakmicu. Ova utakmica je oličenje naše sezone – usponi i padovi. Ipak, bili smo smireni u odlučujućim momentima i zato smo pobijedili.

Nismo imali mnogo asistencija zbog načina odbrane protivnika, ali to nije važno. Ako smo konzistentni i pronalazimo rješenja, to je manje važno. Asistencije su veoma važan dio utakmice, ali posedujemo individualni kvalitet koji smo iskoristili” – rekao je Obradović.

Njegov tim će u posljednjem kolu ugostiti Valensiju, koja je nakon poraza od Asvela na domaćem terenu izgubila šanse za plej-in.

“Imamo još jednu utakmicu u ABA ligi prije toga. Moramo videti i druge rezultate, ali bilo kako bilo, preostaje nam ta utakmica pred našim navijačima. Ovi ljudi su nevjerovatni, hvala im na svemu i igraćemo za njih”.

Najbolje kvote vas očekuju u Meridianbet poslovnicama.