Zadar prvi put slavio u Laktašima

Zadar

Košarkaši Zadra u premijernom meču 10. kola ABA lige pobijedili su Igokeu u Laktašima.

Poslije 11 poraza u Laktašima, Zadar je u 10. kolu pobijedio Igokeu 81:84. Domaći tim je na poluvremenu vodio 45:38. Onda bolja igra gostiju u trećoj četvrtini, a u posljednjoj su imali prdnost 72:79. Onda Igokea nakon tajm auta igra sjajno u odbrani i uspijevaju da dođu do izjednačenja 79:79. I u narednom napadu gostiju bili su sjajni u odbrani i primorali su goste da šutiraju u posljednjoj sekundi. Sa jedna noge se digao i pogodio šut za tri poena Dario Drežnjak i obezbijedio svom timu pobjedu.

Antonio Jordano sa 21. poenom bio je najefikasniji kod gostiju, Dario Drežnjak je ubacio 20, Karlo Žganec je dao 14 i imao 10 skokova. Na drugoj strani Nikola Tanasković 20, Kendrik Rej 16, Haris Delalić 13 poena.