Bajić: Svjestan sam svega i zašto je došlo do poraza

Izjava Dragana Bajića nakon poraza od Zadra.

Zadar je u 10. kolu ABA lige pobijedio Igokeu u Laktašima 81:84 i došao do prve pobjede ikada na gostujućem terenu protiv ovog rivala,

”Čestitke ekipi Zadra na pobedi, mada ne bi bilo nezasluženo da smo i mi pobijedili. Svjestan sam svega i zašto je došlo do poraza. U prvom poluvremenu smo igrali korektno, pogotovo znajući igru u tranziciji Zadra. Božića i Ramljaka smo uspjeli dobro zaustaviti. U drugom poluvremenu bilo je dosta igrešaka i izgubljenih lopti, dekoncetrancije. Neki igrači koji trebaju nositi igru, nisu bili na visini zadatka“, rekao je trener Igokee Dragan bajić i nastavio:

”Sve je to plod nečega od prije. Od utakmice sa MZT-om sam sa osam igrača na treningu. Niti sam mogao vježbati nešto za Zadar, niti sam mogao raditi pet na pet. To što će neko odigrati ispod nivoa je normalno. Opet, momci su kod minusa pokazali karakter i vratili se kroz odbranu i malo je falilo da dobijemo. Sutra nas već čeka put za Prag na utakmicu Lige šampiona. Kako ćemo energetski sve izdržati, vrijeme će pokazati.”

Kao ključni detalj izdvojio je ofanzivni skok gostujućeg tima.

”Zadar je imao 15 ofanzivnih skokova i to je jedan od ključnih detalja radi kojeg su dobili. Tanasković je igrao 35 minuta, Marić je juče došao šepajući na trening i stisnuo je zube samo da pomogne. Zadar je u jednom trenutku igrao sa pet malih, gdje su mogli širiti i ja sam morao da snizim petorku. Radi toga je bio problem u skoku, gdje je Zadar odličan i sa dosta igrača ide na skok. Međutim, i za skok treba imati koncentracije ali je normalno da u ovakvoj potrošnji je normalno da dođe do pada.”

Igokea nakon 10 kola ima po pet pobjeda i poraza.