Treći poraz Borca u nizu: Posušje nosi bodove iz Banjaluke

Borac- Posušje

Treći poraz u nizu u Ligi BiH doživjeli su košarkaši banjalučkog Borca.

Poslije Širokog i Slavije, tim Zorana Kašćelana je izgubio i od Posušja, koje je u Banjaluci upisalo pobjedu 77:69 u premijernom meču šestog kola.

Gosti su odlično počeli meč i poslije prve četvrtine su imali deset poena prednosti, koje je domaći tim do poluvremena uspio da smanji na sedam 40:33.

Očekivalo se da pred domaćom publikom Borac zaigra bolje u nastavku, ali se to nije desilo, u trećoj četvrtini su potigli samo 11 poena i pred posljednjih 10 minuta igre gosti su imali prednost 56: 44. Do kraja su uspjeli da sačuvaju ovu razliku i upišu drugu ovosezonsku pobjedu.

MERIDIAN KAZINO: Kiša freebet-a pljušti jače nego ikada – čak 50 puta dnevno

Kvinton Grej sa 20 poena predvodio je goste, Ivan Miličević je ubacio 13, a Rejšon Mart je dao 12 poena. U ekipi Borca, koja je imala čak 15 skokova više od gostiju, ali su imali očajan šut za tri (8/34) Amsal Delalić najbolji sa 22 poena (6/10 za tri) , Džerod Vest 15.