Tradicija nastavljena. Igokea deveti put u nizu izgubila

Grin

Novi poraz košarkaša Igokee u ABA ligi. Deveti u nizu.

U Podgorici je Budućnost pobijedila Igokeu 91:58 (12:14,26:20,30:11,21:13) i tradicija je nastavljena. Bio je ovo 12. meč ovih timova u Podgorici u ABA ligi i 12. pobjeda Budućnosti.

Igokea je dobro izgledala na početku meča, igrali su sa dosta samopouzdanja i primorali su trenera domaćih da zove tajm aut nakon što su poveli 22:14. Gosti su bili dobri i u drugoj četvrtini, a onda je u igru ušao Erik Grin i mnogo toga se promijenilo. Sjajni strijelac je počeo da pogađa, asistira i na poluvrijeme se otišlo sa prednošću domaćih 38:34. Onda kobna treća četvrtina u kojoj je na terenu postojao samo jedan tim. Budućnost je otišla na 20 poena prednosti i tu je meč odlučen. U četvrtoj četvrtini razlika je išla i preko 30, a gosti su u drugom poluvremenu ubacili samo 24 poena.

U domaćem timu koji je upisao četvrtu pobjedu u nizu Erik Grin je ubacio 17, Edin Atić 15, Tre Bel Hejns 12. U poraženom timu Stefan Đorđević 13, Dragan Milosavljević 12 poena.