Studenti bolji od Akademaca

Student

Odigrani su svi mečevi trećeg kola Prve lige Republike Srpske.

U meču najmlađih ekipa Student Igokea je u gostima pobedila Akademiju Borac 64:69. Vodio je domaći tim nakon prvog poluvremena, ali onda odlična treća četvrtina košarkaša Slobodana Kecmana, koju su dobili 8:24, im je trasirala put ka drugoj ovosezonskoj pobjedi.

Aleksandar Smiljanić sa 18, Kosta Egić sa 17, te Dušan Makitan i Aldin Mujezinović, koji su dali po 10 poena vodili su svoj tim do trijumfa. U domaćem timu Srđan Adamović 19, Siniša Šorak 18 poena i 11 skokova, Veljko Arnaut 13 poena.

Radnik je u gostima pobijedio Rogaticu 46:56. Odlučila je posljednja četvrtina koji su gosti riješili u svoju korist 8:21.

Za pobjednike Henri Tanksli 21, a na druogj strani Nikola Pilindavić, Nemanja Okiljević i Nenad Cvjetković po 11 poena, s tim da je Okiljević imao i 11 skokova.

Varda je slavila u gostima kod Olimpa 68:75. Miloš Fimić sa 20 poena predvodio je Vardu, a na drugoj strani Goran Kovačević 29 poena.