Srbija zaustavljenja u finalu, Njemačka je prvi put šampion svijeta

vagner

Košarkaši Njemačke novi su šampioni svijeta.

U finalu Svjetskog prvenstva pobijedili su Srbiju 83:77 (23:26, 24:21, 22:10, 14:20).

Nakon izjednačenog prvog poluvremena u drugom je sve odlučeno, a treća četvrtina je bila ključna.

U trećoj četvrtini problemi za Srbije prije svega u napadu, teško su dolazili do poena i Njemačka korak po korak dolazi do najveće prednosti 64:53 na dva minuta do kraja. Treća četvrtina je bila baš loša Srbija je ubacila samo 10 poena i pred posljednjih 10 minuta bilo je rekordnih 10 poena više 69:57.

U posljednjoj četvrtini minijatura Alekse Avramovića. Najprije trojka za 71: 62, a onda je iznudio i faul u napadu Šrudera. U narednom napadu pogađa Filip Petrušev za 71:64 i Gordon Herbert zove tajm aut.

Poslije još jedne trojke Avramovića Srbije je prišla na 73:69. Onda opet Njemčka odlazi na devet poena razlike, ali sjajni Avramović naprije postiže trojku, pa u narednom napadu i tri slobodna bacanja i Srbija je prišla na 78:75. Potom Bogdanović krade loptu, a Gudurić ne pogađa trojku za izjednačenje iz otvorene pozicije. Šruder na drugoj strani pogađa jedno bacanje.

Gudurić potom ne pogađa polaganje, ali ide na slobodna bacanja. Pogađa oba. Šreder na drugoj strani ide do kraja na obruč za vođstvo 81:77 na 20 sekundi do kraja. Onda Avramović ne pogađa za tri, Gudurić potom baca loptu u aut i to bi bilo to.

U pobjedničkom timu Denis Šruder 28, Franc Vagner 19 poena. U selekciji Srbije Aleksa Avramović 21, Bogdan Bogdanović 17, Filip Petrušev 10 poena.

Srbija: Petrušev 10, Jović 9, Bogdanović 17, Marinković 9, Dobrić, Ristić, Gudurić 4, Jović  S. 2, Davidovac 2, Simanić, Avramović 21, Milutinov  2

Nemačka: Bonga 7, Gifaj, Holac, Kramer, Šreder 28, Tajs 2, Lo, Obst 7, Timan, Fojtman 12, F. Vagner 19, M. Vagner