Srbija počela pobjedom

Košarkaši Srbije na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo pobijedili Finsku u gostima.

Srbija je slavila pobjedu 58:80 (10:19,14:18,13:23,21:20) na debiju novog selektora Igora Kokoškova.

U reprezentaciji je debitovao i košarkaš Igokee Dalibor Ilić (četiri poena), kao i njegov nekadašnji saigrač iz juniorske reprezentacije Uroš Trifunović (pet poena).

Od samog starta u igri Srbije se vidjelo da znaju šta hoće. Igrali su dobru odbranu, spriječili brzu igru Finske, odlično skakali pod oba koša. Tako su veoma brzo došli do dvocifrene prednosti nakon prve četvrtine, koju nisu ispuštali do kraja meča. Na poluvremenu je Srbija imala 13 poena prednosti (37:24), a nakon odlične treće četvrtine u kojoj su “prelomili” meč i 23 poena prednosti (37:60).

Pobjedničku ekipu predvodili su kapiten Miroslav Raduljica sa 19, te bekovi Ognjen Jaramaz i Aleksa Avramović sa po 10 poena.

Finska: Koti 2, Marfi 7, Palmi 16, Salin 0+4+3, Sepala 0, Haf 4, Kanervo 0, Koivisto 7, Lindbom 7, Madsen 5, Nutinen 4, Vilson 6.

Srbija: Jaramaz 3, Radanov 2, Raduljica 19+8, Simonović 7, Todorović 5+7, Avramović 10+4+3, Ilić 4, Kravić 4, Rebić 9, Trifunović 5, Veličković 2+8, Zagorac 10+8.

Srbija će naredni meč igrati u nedjelju u Beogradu protiv Gruzije, koja je u prvom kolu nakon produžetka savladala Švajcarsku 96:88.