Srbija bolja od Litvanije u Turskoj

Košarkašice Srbije pobijedili Litvaniju u meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. U tri meča zabilježile tri pobjede. Naredni protivnik Turska.

Srbija je zabilježila pobjedu 82:71 (14:14,25:13,27:22,16:22). Nakon izjednačene prve četvrtine Srbija je pitanje pobjednika riješila u drugoj dionici. Košarkašice Marine Maljković su napravile seriju 17:0 te na poluvrijeme otišle sa 12 poena prednosti (39:27), koje su ritunski sačuvale do kraja.

U pobjedničkom timu najefikasnija je bila Aleksandra Crvendakić sa 19 poena, Sonja Vasić je dala 15, Ivon Anderson na debiju 13 poena i sedam asistencija. Na drugoj strani Juskaite i Meskonite po 15 poena.

Naredni meč Srbija igra u subotu, kada se od 16.00 časova sastaje sa selekcijom Turske, organizatorom turnira. Srbija vodi u E grupi sa skorom 3-0, a do kraja kvalifikacija, početkom februara Srbija treba da igra protiv Albanije i Litvanije. Plasman na Evropsko prvenstvo ostvariće pobjednici grupa, kao i pet najboljih drugoplasiranih timova.