Ženska U16 reprezentacija Srbije upisala je i drugu pobjedu na Evropskom prvenstvu „B“ divizije u Podgorici.

Tim koji vodi selektorka Biljana Stanković u trećem kolu savladao je Bosnu i Hercegovinu 66:44 (9:9, 13:13, 27:11, 17:11).

Reprezentacija Srbije je do pobjede stigla najviše zahvaljujući dobroj igri u drugom poluvremenu. Pre svega, u uvodnim minutima ovog dijela igre. Tada su serijom 14:0 napravile prvi ozbiljan bijeg – 36:22, a ispostavilo se da su tada zapravo tek bile počele.

Inače, prvih 20 minuta proteklo je u izjednačenoj, pomalo i nervoznoj igri, sa malo poena na obe strane. Da bi drugo poluvrijeme poptuno pripalo srpskom timu koji kada je jednom uhvatio ritam više nije dozvoljavao rivalkama da se vrate u igru.

Sve devojke su opet dobile šansu, a najraspoloženija bila je Lana Marić sa 15 poena i 13 skokova, Jovana Popović je dodala 14 poena, a dvocifrena je bila još Ana Jovanov koja je stala na 11 poena. Na drugoj strani Lajla Grejs Kahrimanović 13, Milica Dragičević 10 poena.

Kompletnu statistiku možete vidjeti ovdje.