Split prekinuo neugodnu tradiciju protiv Igokee mtel

Split prvi put u ABA ligi pobijedio Igokeu.

Split je prvi put u regionalnoj ligi pobijedio Igokeu. Desilo se to u 18. kolu, pošto su na domaćem terenu došli do pobjede 89:77 (23:18,24:18,16:21,26:20) bez Roka Lenija Ukića. Domaća ekipa je bolje ušla u meč, brzo su došli do dvocifrene prednosti, nije bilo prepoznatljive igre Igokee u odbrani i na poluvrijeme su otišli sa 11 poena prednosti (47:36). Onda na početku drugog poluvremena prave seriju 7:0 i dolaze do rekordnih (54:36). Onda Igokea pravi seriju 11:0 i dolazi do (54:47). U posljednjem kvartalu gosti su prišli na 79:73, na 2:38 do kraja. Onda Nejc Barič pogađa za tri poena, a u narednom napadu i za dva iz polaganja i odvodi domaću ekipu na nedostižnih 84:73.

Tako je Split prekinuo seriju od osam poraza u nizu, a došli su tek do treće ovosezonske pobjede, koliko ima i posljednjeplasirana Krka. Igokea je na polovičnom učinku 8/8.

U pobjedničkom sastavu Šenon Šorter 28 poena, Darko Bajo i Nejc Barič su dali po 14, a 12 je ubacio Maj Kovačević.

U ekipi Igokee Marko Jošilo 17, Dalibor Ilić 14 poena i 10 skokova, 14 je ubacio i Džejms Robinson, a dvocifren je još bio Aleksa Radanov sa 10 poena.