Sparsi nakon dva produžetka bolji od Širokog

Sparsi u meču 17. kola Lige BiH bolji od Širokog.

Sparsi su na domaćem terenu slavili pobjedu nakon dva produžetka 98:90 (14:18,27:14,6:12,19:22,16:16,16.8).

Trojkom Kučana Široki je na 40 sekundi do kraja poveo sa 64:66. Ekspresno je poravnao Vrbica, a do kraja regularnog toka utakmice ostalo je 66:66, pa je pobjednika morao odlučiti produžetak.

Slijedi nova drama. Na pola minute prije kraja prvog produžetka iskusni Marko Ramljak pogađa trojku za vodstvo domaćina 81:78, da bi zatim Luka Božić izjednačio i realizovao dodatno slobodno bacanje za 81:82. Sedam sekundi do završetka Remi Ejbel realizuje jedan od dva penala i s rezultatom 82:82 ekipe odlaze u drugi produžetak.

Novih pet minuta ponudila je ipak nešto drugačiju sliku. Triler je izostao, igrači Sparsa imali su više koncentracije i na kraju savladali Široki sa 98:90.

U redovima pobjedničkog sastava briljirao je Marko Ramljak s double-double učinkom od 24 poena i 11 skokova, pratili su ga Mašan Vrbica i Urban Durnik sa po 19 poena, Arijan Lakić je dao 13, a poen manje je ubacio Remi Ejbel. Kod Širokog se istakao Luka Božić sa 30 poena, Mateo Čolak je dao 16, Mate Vucić i Donte Karuters su ubacili po 11.