Sparsi nakon 22. godine bez plej ofa, Portland i Memfis još imaju šansu

Košarkaši San Antonija posllije 22. godine neće igrati plej of NBA lige.

U plej ofu neće biti ni Finiksa koji je sjajno, bez poraza (8-0) odigrao turnir u Orlandu, ali to nije bilo dovoljno da se domognu plej ina pošto je Memfis pobjedom nad Milvokijem obezbijedio osmo ili deveto mjesto, a Portland je kasnije bio bolji od Bruklina. Noćas su Sansi u posljednjem meču pobijedili Dalas 128:102.

Srpski košarkaš Boban Marjanović odigrao je odličnu utakmicu za poraženi sastav. Dao je 18 poena i imao 20 skokova.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Devin Buker sa 27 poena, Dario Šarić je ubacio 14.

Luka Dončić odigrao je samo prvo poluvrijeme i za 13 minuta na terenu postigao je 18 poena uz pet skokova. Meveriksi će u doigravanju igrati protiv Klipersa.

Portland je u dramatičnom meču savladao Bruklin 134:133 i protiv Memfisa će igrati za osmu poziciju Zapada. Portlandu će biti potrebna pobjeda kako bi obezbijedio doigravanje, dok će Memfis morati da slavi dva puta kako bi ušli u osam.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Demijen Lilard sa 42 poena i 12 asistencija.

Kod Bruklina bolji od ostalih bio je Kris Levert sa 37 poena. Meč između Portlanda i Memfisa igra se u subotu od 20.30.