Široki preko Borca do finala

Igokea i Široki igraće u finalu Kupa Mirza Delibašić.

Široki je u finalu pobijedio domaćina završnog turnira Borac sa 72:88 (17:19,17:24,22:28,16:17) i u finalu ide na branioca trofeja Igokeu, koja je bila bolja od Slobode.

Široki je odigrao bolji meč od Borca večeras, odgovorili su energetski na čvrstu igru tima Dragana Nikolića, nisu dozvolili domaćem timu da se rastrči i da dođe do lakih poena. U prvom poluvremenu gosti su imali u jednom momentu 10 poena prednosti 39:29, a meč su prelomili u sovju korist u finipu treće četvrtine kada su otišli na 62:46. Borac je imao puno problema u napadu, uglavnom su to bila individualna rješenja, a na drugoj strani Luka Božić i Mate Vucić su odigrali fantastičan meč i odveli svoj tim do finala.

Luka Božić je susret završio sa 25 poena i 11 skokova, Mate Vucić je ubacio 22, a Donte Karuters 13 poena za pobjednike. U domaćem timu jedini dvocifreni Kosta Kondić sa 15 poena.

Finale Igokea – Široki na programu je u nedjelju od 20 časova (BHTV).