Široki dvokorakom do polufinala, Bosna izborila majstoricu

Široki

Široki je prvi polufinalista šampionata BiH. Bosna i Budućnost će igrati majstoricu.

Široki je sa 2:0 bio bolji od Slavije. U drugom meču u Istočnom Sarajevu slavili su pobjedu 97:64. Široki je do poluvremena na kojem su imali vođstvo 48:32 riješio pitanje pobjednika.

Ive Ivanov i Dejšon Najt su predvodili pobjednike sa po 16 poena, Filip Kraljević je dao 14, a po 12 su upisali Emanuel Litl i Dominik Vujanović. U domaćem timu Entoni Forman 14, Aleksandar Ilić, Darko Damjanović i Henri Tenksli su dali po 11 poena.

Bosna je na domaćem terenu pobijedila Budućnost i izborila majstoricu. Bosna je na poluvremenu imala 50:29, ali su gosti u drugom poluvremenu odigrali odlično i prišli na 86:84. Imali su na 88:85 i napad za izjednačenje ipak izgubili su loptu.

Faris Verlašević je predvodio Bosnu sa 18 poena (6/6 za tri), isti broj poena i devet asistencija imao je Entoni Kolins, Muhamed Pašalić je dao 14, a Nedim Buza i Ismet Sejfić su ubacili po 13, dok je poen manje dao Vladimir Vranić. Na drugoj strani Vojin Ilić 21, Milivoje Božović 20, Luka Jovanović 17, Adi Zahiragić 12 opena.