Široki bez milosti u Trebinju, Orlovik slavio u Mrkonjić Gradu

Zahari Nutal

Široki je u drugom kolu Lige BiH pobijedio Leotar u Trebinju 85:63, dok je novajlija u Ligi BiH Orlovik upisao pobjedu u Mrkonjić Gradu 88:85.

Široki nije imao milosti prema Leotaru, koji je nastupio sa igračima, koji su svi rođeni u Trebinju. Podatak za poštovanje, ali rezultat je bio dijametralno suprotan. Gosti su pitanje pobjednika riješili do poluvremena na koje su otišli sa 16 poena prednosti.

Drugo poluvrijeme je bilo rutina, a gosti su u jednom momentu imali i 27 razlike.

Najefikasniji u sastavu Ivana Velića je bio Zek Nutal sa 22 poena, pratii su ga Mateo Čolak sa 20 i Martin Junaković sa 11 poena. Leotar su predvodili Božo Đurasović sa 15 i Vasilije Milović sa 13 poena.

U narednom kolu Široki dočekuje ekipu Prijedora, dok će Leotar u goste ekipi Slavije, koja je doživjela težak poraz u Tuzli od Slobode 103:77

Ismet Sejfić sa 27 poena i 13 skokova bio je neriješiv problem za goste. Tri poena manje ubacio je Dejvid Eke. Haris Andelija i Jasmin Jakupović su dali po 12, po 10 su ubacili Asmin Gutić i Đorđe Lelić.

U ekipi Slavije Darko Damjanović 18, David Maran 17 poena.

Darko Talić: U Čačku svi obožavaju Željka Obradovića

Novajlija u ligi Orlovik upisao je i drugu pobjedu. U ovom kolu u gostima su pobijedili Mladost 88:85.

Goste su do pobjede vodili Anes Podojak sa 26 poena, Edo Preldžić je ubacio 20, Amar Mehić je imao 18 poena i 10 skokova, a Ramo Rizvić je dao 11 poena.

Orhan Špago odigrao je odličan meč u domaćem timu ubacivši 32 poena, a 22 je ubacio Lazar Đurović.