Šesti poraz Zvezde

Košarkaši Crvene zvezde u sedmom kolu Evrolige doživjeli su šesti poraz.

Fenerbahče je slavio na domaćem terenu 93:79 (24:23,18:18,24:16,27:22) i tako došao do šestog ovosezonskog trijumfa. Fenerbahče je pobjedu ovjerio u posljednjih pet minuta meča.

Domaći tim je bolje počeo meč i nakon seriju 13:3 dolaze do maksimlanih 12 poena prednosti. Ipak Zvezda odluično reaguje u finišu prve četvrtine i serijom 11:0 dolazi do 24:23.

U drugoj četvrtini igralo se koš za koš i na poluvremenu je bilo 42:41.

Domaći tim je u finišu treće četvrtine uspio da ode na 66:57 nakon trojke Meliha Mahmutoglua u finišu trećeg kvartala.

Gosti na početku posljednje četvrtine prave seriju i dolaze do 66:64. Odgovorio je domaći tim i otišao na 70:64. Uzvratio je trojkom Lazić, a na drugoj strani za tri pogađaju Gudurić i Kalates i domaćin opet ima devet poena prednosti 76:67.

Meč je prelomljen poslije trojke Mahmutolua, kada je Fenerbahče otišao na 81:69 na pet minuta do kraja.

Džonatan Motli je za pobjednike dao 25 poena i ima 10 skokova, Melih Mahmutolu 20, Marko Gudurić 17. Na drugoj strani Nemanja Nedović 17, Luka Vildoza 13, Ben Bentil 12 poena.