“Samoubistvo” iz zasjede

Novi preslikan poraz.
Kevin Panter

“Samoubistvo” iz zasjede tako bi se mogao opisati poraz Partizana od Olimpijakosa 74:69 u 32. kolu Evrolige.

Prečesto se dešava da bi bilo slučajno. Kao prepisan poraz crno-bijelih. Opet odlična podrška publike, većim dijelom meča odlična utakmica protiv defanzivno odlične i iskusne ekipe Olimpijakosa. Onda vođstvo 14 poena razlike i kao po običaju pad.

U posljednoj četvrtini iskusni gosti korak po korak smanjuju razliku, a kako se približavaju sve lošija i lošija rješenja košarkaša Partizana. Uglavnom se gleda šta će Kevin Panter da uradi, koji je u jednom momentu nemoćno širio ruke i gestikulisao ka saigračima da mu neko pomogne. Onda u dva navrata poslije tajm-auta, lopta predana u ruke gostujućih igrača, koji dolaze do lakih poena.

U finišu neka barzopleta rješenja, a ruku na srce i neke lopte su iscurile iz obruča i to je četvrti poraz ove sezone na domaćem terenu i plej-on je sve dalje. Izostala je i podrška igrača sa klupe. Kada je na terenu bila petorka Panter, Ponjitka, Doužer, Kaboklo i Kaminski Partizan je izgledao dobro.

“Ima istine u tome. Petorka koja je počela i završila je utakmicu. Isti igrači su bili u odlučujućim momentima. Nisu imali pomoć s klupe i ne znam koji je ovo put zaredom da sami sebe porazimo. Pretrčali su nas, svaki put je bio lak koš poslije izgubljene lopte.

Nije bio energetski pad u četvrtoj četvrtini, već glupo izgubljene lopte koje smo imali u tom periodu. Ako ulaziš sa 13 razlike u zadnju četvrtinu, moraš da igraš pametno. Mi to nismo radili, šutevi nerezonski, dodavanja takođe i odatle je sve počelo”, izjavio je poslije meča trener Partizana Željko Obradović.

Do kraja su još dva kola. Da bi Partizan išao dalje mora da pobjedi i Albu na strani i Valensiju kod kuće što nije nemoguće, ali da bi išli dalje Baskonija mora da izgubi obe utakmice do kraja ili da Anadolu Efes izgubi jednu od Fenerbahčea ili Crvena zvezde.

Puno šansi je propušteno, vidjećemo da li će i sreća malo pogledati crno bijele.